23 Eylül 2010 Perşembe

KARABÜKSPOR

Karabükspor ilçeleri ile beraber yaklaşık 250.000 kişinin yaşadığı Karabük kentinin futbol takımıdır. Bank Asya liginde geçen sene hiç bir şaibeye meyil vermeden  açık ara ligi önde bitiren Karabükspor büyük bir başarı kaydetti. Takım geçen sene her anlamda oturmuş, karşısına gelene 3 atacak düzeye ulaşmış seyirci ve yönetim süper lige çıkmaya inamış bir görüntü sergiledi. İşin güzel tarafı ne hakem, ne başka türlü şeylerden çok takımın oynadığı futbol konuşuldu. Taraflı taraflı herkes bu mütevazi ilin takımını ayakta alkışladı. Çünkü bazı takımlar belediyeleri, diğerleri ise büyük işadamlarını arkasına almış, Karabükspor ise işçi takımı olarak sporda kendine yer bulmuştu.
Lige çıkmayı erken garantiliyen Karabükspor bu zaman avantajını da kullanarak bu sene yerinde, ekonomik çok iyi transferler yaptı. Herkesin kafasındaki soru ise bura Bank Asya ligi değil, bu arenada ne olacaktı?

Ligin 5 haftası geride kaldığında alınan puan ve oynanan futbol gösterdiki Karabükspor kolay lokma değil. Sonuçlara bakıldığında Manisa, Kasımpaşa, ve Gençler maçları 6 puanlık olarak değerlendirilmelidir.  Şu anki futbola baktığımızda Karabükspor takım olmanın avantajını çok iyi kullanıp, gösterişsiz ama çalışkan futbol anlayışı ile Ligde kalırım mesajları veriyor..Karabüksporun amacı zaten bu ligi 12-15 arasında bitirmek olmalıdır. Çünkü maddi anlamda diğer takımlarla boy ölçmek mümkün değil, zaten bütçe anlamında da son iki takım arasında sayılmaktadır. Ancak iyi bir futbol analizi ve uyum, ve şehir desteği takımı yukarılara çekebilir.
Karabükspor ilerde oynayacağı Eskişehir, Gaziantep, Sivas, Konya, Bucaspor takımları ile ligdeki kaderini belirleyecektir. Bu hafta inanıyorum Konyadan en az 1 puanla dönülecektir. İşin ilginci haftaya oynanacak GS maçında ise beraberlik bekliyorum. Lige bakıldığında 3-4 hafta  içinde 1-2 takım dibe doğru gidecek gibi görünüyor. Bu açıdan bu hafta Konya maçı tam 6 puanlık diyorum...
Karabükspor şuan çok avantajlı; Geçen seneden gelen başarılı ve özgüvenli bir kadro, bu kadroya ilave edilen ucuz ama kaliteli transferler ile lige hazır başladı. Diğer bir çok kulüp Fenerbahçe dahil yeni yeni oturmaya başlıyor. Bu sebeple şu an alınacak puanlar bu açıdan Karabükspora ilersi için kredi statüsünde olacaktır. Bu süreçte takım rehavete düşmemeli, sakatlanmalara dikkat edilmeli, Emenike gibi transferi söylemlere dönüşen futbolcular ablukaya alınmalıdır. Şimdiden ileriki seneler için yatırımlar yapılmalıdır.
Karabükspor Karabük ve Safranbolunun geleceği açısından da önemlidir. Safranbolunun turizminin daha ileri gitmesi ve bölgenin hareketlenmesi bu çağda biraz da futbol gibi organizelerle mümkündür. Karabükspor kendi sahasında oynadığı maçlarda gelen rakip seyircilere misafirperverliğini göstermelidir. Ligde hem futbolu, hem centilmenliği ile örnek olmalıdır. Karabüksporumuzla gurur duyuyoruz, başarılara koşmasını istiyoruz..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder