7 Ekim 2010 Perşembe

HER BAŞARILI ERKEĞİN ARKASINDA BİR KADIN VARDIR!!!!!

  Kesinlikle doğru ben de bir erkek olarak bu söze  katılıyorum. Türk toplumunda erkeklerin başarılarının sırrı   arkalarında yer alan bayanlarda aranmalıdır.
 1-) Ön koşul erkek daha çok para kazanmalı evi geçindirmelidir. Evin ihtiyaçları çoktur. Hele hele hanımlarının küçük ama azcık ? Pahalı istekleri sebebi ile erkekler biraz daha çok ve azimle çalışmaktadırlar. Bu çalışma onların iş tecrübelerini ve iş alanında başarılarını muhakkak artıracaktır.
2-)Özellikle  küçük illerde ve ya küçük semtlerde aileler hep birlikte ve komşular iç içe yaşamaktadır. Samimi bir komşuluk olmasına rağmen zaman zaman küçük çocuklar yüzünden bile kavgalar çıkar. Hele bu kavgalara evin hanımı ve beyi de dahil olursa  iyice bir cümbüşe dönüşecektir.  Kavgada erkekler asker, kadınlar komutan edasında
olup, bayanlar hem olayı proveke, hem de eşine sen ne duruyorsun, ne biçim erkeksin gazı ile kahramanca taktikler verir. Kavganın sonucunda kan revan içinde kalan evin reisi hasımlarına karşı yine de üstün gelmiştir.. Komutan ruhlu hanımının afferin Bey nasılda gösterdin günlerini cümlesi ile bir anda başarılı bir işe imza atma hazzını da yaşamasına sebep olacaktır.
3-)Gece bir tıkırtı duyulur, genelde de hep bayanlar duyar nasılsa..Neyse tabii ki eşini kaldıran bayan, evde biri olabilir diye söylenir. Evin erkeği  'Erkeklik gururu kavramı gereği ' zaten hiç düşünmeye fırsat vermeden uyku sersemi olunmasına rağmen eline bir şey alır ve evde hırsız arar. Tabii ki hanımda arkada. Şayet hırsızla karşılaşılınırsa ön cephede evin başarılı erkeği ve arkasındada hanımı olacaktır.
4-)Evde ve ya başka bir yerde görülen bir böcek, örümcek, yılan, ve hatta köpek  gibi hayvanlarla karşılaşıldığında bayanlar hayvensever olduklarından (panter Emel gibi) mücadele erkeklere kalır . Bayanlar her zaman oldukları gibi eşlerinin arkasındalardır. Bu arada özellikle köpek sözkonusu ise  arkadan hanım seslenir. Hayatım çok mu ısırdı..
5-)Yolda sağ tarafta bir araba durmuş tekerleği değişmektedir ..Yoldan geçen bir erkek takım elbisesine rağmen teker değişmek için görev yerindedir. Bu takım elbiseli Bey  tekerlek değişiminden çok anlamasa da uğraşa uğraşa tekeri değiştirmiştir. Bu sırada adamcağızın arkasında lak lak yapan, ne zaman bitecek diyerekten bu başarıda katkısı olan tabii ki bir bayan şofördür.
6-)Ofislerde ve işyerlerinde grup halinde ilerlerken erkekler bir kaç adım önden giderler ve arkalarındaki bayanlara kapıyı açarlar. Hanımlar sayesinde centilmenlik ve kibarlıktada gelişme ve başarı gösterirler.
7-)Genelde trafik olan merkezlerde bayanlar çok araba kullanmazlar. Eşleri ve oğulları zaten onları istedikleri yere götürürler. Bu trafiğin keşmekeş olduğu bir yerde bile adamcağız arka koltuktaki  bayanların aaa şurdan dönecektik, tüh şurada mıy dı gibi yol yardımı sayesinde taksici kadar bir tecrübeye ulaşacaktır.
Yani sözün kısası erkelerin başarıları kadınlar sayesindedir, biz erkeklerin bu sebeple başaramıyacağı iş yoktur. Arkamızda bayanların olduğunu unutmazsak Başarıdan Başarıya koşmamamız için hiç bir engel kalmaz.
Her başarılı bir erkeğin arkasında bir bayan tabii ki vardır

1 yorum:

  1. bu tabiri tersinden okuyup 'her kaliteli kadının önünde bir başarılı erkek vardır' desek ?
    taner

    YanıtlaSil