7 Ekim 2010 Perşembe

KENAN SOFUOĞLULU BİLİNMEYEN KULÜP DİYANETSPOR

Haberi ntvmsnbc.com'dan aldım.Link aşağıda

Bilinmeyen kulüp, Diyanetspor
Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı olan Diyanet Gençlik Spor Kulübü pek bilinmese de Kenan Sofuoğlu, Şeyma Tuncer gibi başarılı sporcuları bünyesinde barındıran bir kulüp.
ntvmsnbc
Güncelleme: 14:37 TSİ 07 Ekim. 2010 Perşembe
İSTANBUL - Dünya Süpersport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu, Avrupa Tekvando Şampiyonu
Şeyma Tuncer, Türkiye Motokros Şampiyonu Orhan Tuna, Avrupa İkincisi olan engelliler masa tenisi takımı... Hepsinin sporcu olmasının dışında ortak bir özellikleri daha var, sporcusu oldukları kulüp, yani Diyanet Gençlik Spor Kulübü.

Pek fazla kimsenin bilmediği bu kulüp Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı olarak 2007 yılında kuruldu. Fikrin sahibi ise Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. İzzet Er. Er’in bu fikri Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu’ndan da destek görünce kulübü kurmaya karar vermişler.

Mavi, yeşil ve beyaz renklerden olan Diyanetspor’un şu an 20 şubesi ve 39 temsilciliği bulunuyor. 60 ilde de yapılanması var. Kulübün ilk hedefi, masa tenisi olmak üzere güreş, voleybol, badminton, engelliler masa tenisi, engelliler oturarak voleybol, taekwondo, atletizm, motokros, karate, judo, satranç, atıcılık, king boks ve futbol branşlarında başarılar elde etmek ve bu spor dallarıyla ilgilenen gençleri kulübün sporcusu yapmak.


Diyanetspor Kulübü Başkanı Ahmet Yılmaz öncelikli amaçlarının başarılar kazanarak hem sporcularını hem de kulüplerini ileri seviyeye getirmek olduğunu söylüyor. Üyelik aidatı aylık 1 TL olan kulüp adını en fazla dünya Şampiyonu Kenan Sofuoğlu’nun transferiyle duyurdu.

Bu konuda konuştuğumuz Ahmet Yılmaz, “Kenan kendisi gelerek sporcumuz olmayı istedi. ‘İnancım gereği kendimi rahat hissedebileceğim kulüp’ diyerek bize geldi” dedi. Sofuoğlu, kulüp ile yaptığı sözleşmeye hiçbir aylık ya da yıllık ücret yazdırmamış ve şimdiye kadar da hiçbir ücret almamış.

Kulübün bütçesi bağış ve sponsorluk anlaşmalarıyla her yıl giderek artıyor. Şu an 100 bin liraya yakın bütçesi olan Diyanetspor henüz büyük bir firma ile sponsorluk anlaşması imzalamamış.

Diyanetspor şu ana kadar yetişmiş sporcuları bünyesine katmış olsa da artık kendi yetiştirdiği sporcularla da adını duyurmak istiyor.

Kulübün şu an 3 bin üyesi bulunuyor. Yılmaz kulübe katılmak isteyen gençlerin yapması gerekeni şöyle anlatıyor, “Tüm il ve ilçe müftülüklerimiz bizim birer temsilcimizdir ve müftülüklerimiz vasıtası ile bize ulaşabilirler. Kulüp şubemiz olan illerimiz var, oradan direkt olarak şubelerle görüşebilirler, yine temsilciliklerimiz var oradan da irtibat kurabilirler. Ayrıca internet sayfamızdan adreslerimiz, telefonlarımız vasıtası ile görüşebiliriz.”

Diyanetspor’un ilk başta sadece kendi görevlilerinden kurduğu bir futbol takımı da mevcut. Ahmet Yılmaz futbol takımlarının son dönemde dışardan da destek alarak daha da geliştiğini belirtiyor.

Tüm kulüp şu an gözlerini iki engelli sporcusuna çevirmiş durumda. Ekim ayının son haftası Güney Kore’de yapılacak olan Dünya Engelliler Masa Tenisi Şampiyonası’nda yarışacak olan Kübra Öçsoy ve Ümran Ertiş hem Türkiye’yi hem de kulüplerini temsil edecekler.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25138743/#storyContinued

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder