13 Kasım 2010 Cumartesi

ÇOCUKLARDAN BAYRAM MESAJI; BOŞ GEÇMEYELİM LÜTFEN

İnsanlar bayram için günler öncesinden plan yaptılar, biletlerini aldılar, kurbanlıklarını ayarladılar, tatlı bir telaşla bu güne geldiler.Ya çocuklar!

Çocuklar bayrama aylar öncesinden hazırlandılar. Anne babalarına kıyafet aldırdılar, bayrama özel isteklerde bulundular. Hatta günler öncesinden düşlere daldılar, uyumadılar.
Bayramda ne yapacağım, kaç liram olacak, en çok yine babaannem mi para verecek, harçlıklarımla ne alacağım gibi düşüncelere dalıp gittiler.

Gerçekten çocukluk bir başkadır. Çocukluk, mutlu olmak, gezmek eylenmek, sevilmek, saçlarının okşanması, şımarmak, haylazlık yapmak daha neler neler demektir. Saymakla biter mi çocukluk..Zaten bayramlar  çocuklar için değilmidir?

Evet çocuklarımızın ve de etraftaki çocukların bayramlarda yüzlerinin gülmesi için pamuk eller ceplere diyorum. Belki bizim için çok ufak bir kaç lira onları okadar mutlu edecektirki. Elinizi öpen bir çocuğa verilecek bir para, oyuncak, top, balon, kitap o çocuğun dünyasında çok önemlidir. Evet fakir olsun, zengin olsun farketmez tüm çocukları  bayramda sevindirelim, hele yetim ve öksüz çocukları şefkatimizle saralım.

Bu sebeple lütfen bütün paralarınızı en kısa zamanda bozdurun ve bayram günleri  harçlık verme keyfini yaşamaktan alıkoymayın kendinizi. Belli bir yaştaki büyüklerin birbirlerini mutlu etmelerinin zor olduğu bu çağda ufak bir bahşişle mutlu edebileceğimiz çocuklara iyi bir bayram yaşatmak dileği ile.
Hayırlı Bayramlar

4 yorum:

 1. Merhabalar,

  Mübarek Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım.

  Tüm sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, huzurlu, mutlu ve güzel bir bayram geçirmenizi can-ı gönülden dilerim.

  En Güzel'e emanet olun ve sağlıcakla kalın.

  YanıtlaSil
 2. Teşekkür eder aynı duygularla bayramınızı tebrik ederim.

  YanıtlaSil
 3. Bayraminiz mubarek olsun sayin Istanbullu

  YanıtlaSil
 4. ne kadar az ağlayan çocuk, o kadar mutlu toplum (hiç dikkat ettiniz mi, yabancıların çocuklarını pek ağlarken göremezsiniz. ama bizimkiler sürekli ağlamak için bahane yaratırlar). ne mutlu çocukları ağlamayanlara!
  taner

  YanıtlaSil