28 Kasım 2010 Pazar

ÇOK GÜZEL HAREKETLER BUNLAR, ÇOK BASİT OLMAYA MI BAŞLADI?

Çok Güzel Hareketler Bunlar ekibinin beş veya altı kişisi dışında diğerlerinde yetenek anlamında sıkıntıları var gibi düşünüyorum. Hal böyle olunca herkez gibi izlenmek isteyen bu ekip,  skeç yazarken çarpıcı ve dikkat çekici olayları biraz daha dozu aşarak edep dışı tarzda işlemeye başladı. Ancak daha da reyting için genelde yaşam ve insan ilişkilerine yönelik skeçlerini daha çok belaltı diye tabir edilen düşünce tarzı fikirlerle destekli şekilde sunmaya başladı. Bazen, Türkiyenin %5 nin bile yaşantısı olamayacak bir ahlak dışı ilişkiler bile sanki Türkiyede yaşanıyormuş gibi ele alınabiliyor ve işin tuhafı da oradaki seyirciler her şeye alkış patlatıyor.
Zaman zaman  bayağı  ve basit espriler bile genelde utanılmadan seyirciler tarafından alkışlanıyor. Bu daha da düşündürücü. Hiç mi eleme kriterimiz yok?


Yılmaz Erdoğan çok iyi bir tiyatrocu ve de gençleri çok iyi yorumluyup hatalarını onlara zamanında gösterebiliyordu. Yılmaz Erdoğan'ın biraz daha arka plana gitmesi mutfak dediğimiz ekibi biraz strese sokmuş olmalı ki, yeter ki izlensin de kalitesi çok önemli olmasına gerek yok havası verilmekte gibi. Birde Yılmaz Erdoğan'nın akrabaları Ersin hariç, genelde ufak rollerde rol alarak yetenek eksiklikleri öne çıkmasın tarzı bir düşünce var gibi geliyor.
Gerçekten tiyatrocu olmak ahlak dışı, küfürlü, haya duygularından uzak, herkesin birbirini aldatmasının normal karşılanması gerekli bir anlayışa mı yakıştırılmaktadır.
Lafı fazla uzatmadan, gerçekten tiyatro  oynayabilen kişiler bu işi yapmalı. Ve de bizi ailecek ekrana çekebilecek seviyede kaliteli, gerektiğinde güldüren, ağlatan ve de düşündüren bir anlayış sergilenmelidir. Topluma ve gençlere iyi örnek olmak sanırım reytingin yüksek olmasından daha iyi olacaktır

 Can İstanbullu

5 yorum:

 1. Kafa dengi adama benziyorsun. Paslaşırız...

  YanıtlaSil
 2. Faslı teşekkür edrim, tabiki.

  YanıtlaSil
 3. Merhaba,
  Bir çalışmanız "Bloglardan Seçmeler"de yayınlandı.
  Hayırlı günler dileğiyle.

  YanıtlaSil
 4. Ben pek seyretmiyorum ama bir kaç kere rastladım ki küfür içeren sözler de sarfediliyor. Küfür derken argodan bahsetmiyorum, o zaten bolca var. İnsanı dinden çıkaracak sözlerden bahsediyorum ki; bir müslüman bunları izleyip gülse, dinden çıkar.

  Teşekkürler.

  YanıtlaSil
 5. insanlar içindekilerini bize yansıtırlar. ne kadar ekmek o kadar köfte, ne kadar iç güzelliği o kadar dışa yansıma...
  taner

  YanıtlaSil