15 Kasım 2010 Pazartesi

KİM DEMİŞ SİGARA,ÇAY ve KAHVE ZARARLI DİYE?

Sigaranın Faydaları

Öncelikle sigara tiryakileri herkezden daha sorumluluk sahibidirler. Yanlarında paket ve çakmak eksik olmamaktadır. Ancak herhangi bir şekilde ateşi veya sigarası olmayan bir tiryakinin imdadına  diğer bir tiryaki yetişir. Sigaranın sayesinde toplumsal dayanışma , paylaşma  ve de empati duygularını geliştirirler.
 Sigara tiryakileri yanlış bir karar verip sigarayı bıraksa da çok uzun değil bir iki ayda bağlı oldukları guruba geri dönerek vefa duygularını da bu şekilde kanıtsamış olurlar.
 Son zamanlarda sigara yasağı onları engellesede, bu yasağı lehlerine çevirmişler, iş yerlerinde bunalan arkadaşlar günde bir kaç sefer dinlenme ve tamiz alma şansını yakalamışlardır.

Çayın Faydaları

Gönül ne çay ister ne çayhane gönül sohbet ister çay bahane atasözü herşeyi açıklamaktadır zaten. Özellikle bayanların bir araya geldiği çay saati toplantılarında haberdar olamadıkları her konuda bilgi alımı ve dedikodu gündemini yakından takip etme şansını yakalanmaktadır.Çayın açık veya demli olmasının çok önemli olmadığı ancak şekersiz olmasının önemli olduğu bu organizasyonlar, her bayanın vazgeçemediği türden sosyal buluşumlardır. Genelde yeni komşu ailelerin tanışmasında dikkat edilirse erkeklerden önce bayanların tanışması da  bu çay sohbetlerinde vuku bulmaktadır.

Kahvenin Faydaları

Bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır sözüne daha bir şey söylemeye gerek olmasa bile, kahve falı sayesinde özellikle bayanlar geleceklerine yön vermektedirler. Kahve falları kimle evleneceklerini, kaç çocuk sahibi olacaklarını , nasıl bir iş bulacaklarını belirler.  Ayrıca kolu komşu ve akraba ilişkileride bu fallardan sonra daha farklı şekillenecektir.

Sizinde gördüğünüz gibi kim demiş bu içecekler zararlı diye?

1 yorum:

  1. ya bu güzel aktiviteler(sohbet, yadımlaşma, temiz hava alma, vs.) için illa sigara, kahve ya da sigara içmek mi gerekli :)
    taner

    YanıtlaSil