25 Kasım 2010 Perşembe

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN, DARISI ÖĞRENCİLER GÜNÜNESevgililer günü, Anneler günü, Babalar Günü Öğretmenler Günü, Mahalledeki kadınlar  günü.Herkesin günü var öğrencilerin niye bir özel günü yok? Zaten son yılarda artan dershanecilik ve etüd eğitim sistemi sayesinde boş zamanlarını spor, eğlenme, gezme, hobi edinme ve geliştirmeye ayırması gereken öğrenciler iyiden iyiye dersmanyağı oldu.
Biryandan da  bazı sektörler öğrencileri  iyiden iyiye ekonomik kaynak  olarak görmeye başladı. Öğrenciler üstlerinden bu kadar para kazandırsalarda çoğu zaman ikinci sınıf olarak görüldüler.  Aman nasılsa öğrenciler yer diye lokantada bayat ekmek koyuldu, servis araclarının kötüleri onlara verildi,  nasılsa öğrenci oturacak deyip kötü ev verildi, apartmanda gürültü ailelerden gelse duymamazlığa gelindi, öğrenciden gelen gürültüye  anında kapı gösterildi.   Yani her açıdan bu kadar stres altında olan bu öğrenci kitlesine en azından yılda  bir gün öğrenci günü ilan edilse, ve bu günde okul ve dershaneler tatil olsa, sinemalar , ulaşım vasıtaları, halı sahalar, konserler, eğlence aktiviteleri, geziler ve diğer bir çok organizasyonlar ücretsiz olsa, bu günde yapılan yarışmalar ve sempozyumlarda  öğrencilere hediye olarak yaz tatillerini geçirmek üzere otel, kamp, yurtdışı ve değişik aktivite  şanslerı verilse hiç fena olmaz diyorum.  Bu devirde okumak çok uzun bir maraton, Allah öğrenci kardeşlerimize kolaylıklar versin.
CAN İSTANBULLU

2 yorum:

  1. babacığım annem diyo ki sana yorum yapmayacakmış:))

    YanıtlaSil
  2. ne kadar yazsan azdır öğrenciler için. belkide şu ülkede en çok değer verilmesi gereken gurupların başında geliyorlar. yaşlılar, özürlüler ve öğrenciler...sağolasın.
    taner

    YanıtlaSil