30 Aralık 2010 Perşembe

KAÇANLAR VE KOŞANLARA TAVSİYELER

Hayat kaçmak üzerine, bir yandan da koşmak üzerine kurulmuş olsa gerek. Çoğumuz birşeylerden kaçarız, bazı şeylerin peşinden koşarız. Kaçan ve koşanlara hadi bir şeyler yazalım.

1-) GERÇEKLERDEN KAÇIP, HAYAL PEŞİNDE KOŞANLAR
Aynaya bakmadan her işe atlarsın, kabul et hakiki hıyardansın, hala düşünürsün benden  ne olur,  senden ancak iyi cacık olur.
2-) KÖPEKTEN KAÇIP, DURMAKSIZIN KOŞANLAR
Kardeşim niye kaçarsın ki bu zavallı köpekten,  zaten çok  var olursun bir parça etten,  yok ancak  ben hala kaçayım dersen, tabana kuvvet fırla hemen.
3-) EVDEN KAÇIP ŞÖHRET PEŞİNDE KOŞANLAR
Bak kızım, evden kaçıp meze olmaktansa, doğrusu  kocaya kaçıp  yuva kurmanda, illa da istiyorsan  şöhrete koşmakta , fayda var evin yolunu unutmamakta.
4-) DERSTEN KAÇIP, KIZ PEŞİNDE KOŞANLAR
Oturduğun o sıranın kıymetini  anla, sonra pişman olacak şeyler yapma,  bakma ben bu satırları yazsamda, senden adam olmaz bu kafayla.
5-) ALACAKLIDAN KAÇIP, BORÇLUNUN PEŞİNDEN KOŞANLAR
Alacaklıdan bu dünyada kaçtın, öbür tarafı hiç mi hesaba katmadın, hadi koşup borçlunu yakaladın, adamın gırtlağınımı sıkacaksın.
6-) İŞTEN KAÇIP, KEYİF PEŞİNDE KOŞANLAR
Ne ala gece gündüz demeden yat, önüne gelen ekmeği beyenme deki  bayat, yarın iş yok ne rahat, oh be ne güzel hayat.
7-) MİZAHÇI HASAN KAÇAN, ŞARKICI MİNE KOŞAN
Size söylenecek bir şey yok, soyadınızı değiştirmenize gerek yok.
8-) GÜNAHTAN KAÇIP, SEVAP PEŞİNDE KOŞANLAR
Kaçarkende kazançlısınız, koşarkende kazançlısınız, siz zaten doğru yoldasınız, inşallah bize de dua yollarsınız.
Yazan Can İstanbullu

2 yorum:

 1. Merhaba,
  14 Şubat Dünya Öykü Gününde DAMLA/ ÖYKÜ ÖZEL SAYISINI çıkarmayı düşünüyoruz. Bu konudaki çağrımız “Bloglardan Seçmeler”de yayınlandı. Özel sayı için öykülerinizi göndermenizi önemle rica ediyoruz.
  Not: Sitemizi ziyaret edenlerin sayısı sınırlıdır. Biz de birçok siteye ulaşamıyoruz. Onun için de yardımlarınızı bekliyoruz. Bu etkinliğe katılmaları için bloglarda yazanları teşvik ederseniz memnun olurum.
  İyi günler dileğiyle.

  YanıtlaSil
 2. hep bi şeyler peşinde koşarız şu iş halolsun sınav bitsin emekli olayım okul bitsin askerlik bitsin hep koşuşturmaca belkide anı yaşasak daha iyi olacak (koray c.eng )

  YanıtlaSil