26 Mart 2011 Cumartesi

RAMİZ DAYI SEFA'YA DİYOR Kİ: BU ŞÖHRET SENİ HARCAR YEGEN

Hiç bir şeyi tadında bırakmayızki toplum olarak da medya olarakda. Bu günlerde her yerde Sefa isimli, Yeteneksizmisiniz de birinci olan arkadaşımız var (gerçekten kendi çapında yetenekli). Her akşam her program da televizyonda, Saba Tümer'den, Beyaza' kadar. Sanki reyting için  başka adam yok gibi. Zaten bir şeyi beğeniyoruz(şu an Sefa'yı) sağolsunlar hemen gına getirtiyorlar. Kolbastı güzel dedik, umumi tuvalaletler hariç her yerde oynadılar bu oyunu herkes bıktı bu sayede. Apaçi dansı dedik sıkılmamız an meselesi. 
Geçmişte Meltem Cumbul'u başka sanatçı yokmuş gibi müzikalinden, reklamına, dizisinden, sinemasına hatta shovuna kadar  oynattılar. Şimdi zoraki bir filimde görüyoruz.
Sefa  arkadaşımızı da ileriki zamanlarda belki hiç televizyonda göremeyeceğiz.Kısaca bu ülkede  çok kolay şöhret olup, çok kolay kaybolabilirsiniz. Çok kolay para kazanıp, çok kolay harcayabilirsiniz. Hele 19 yaşındaki çocuk (Sefa) bu paralarla ve şöhretle nasıl bir hayat felsefesine girecek? Yarın Sefa değil, safa olacak belki ( inşallah olmaz)
Yıllarını okumaya bilime adayan Türk aydınlarımızı çoğumuz tanımamaktayız, ancak geçen yıl Van'da iki ilkokul öğrencisinin sıraya vurarak çıkardığı seslerle meşhur olmalarını hepimiz unutmadık. 
Tavsiyemiz merdiven çıkarken yavaş çıkmalı ki yavaş inilsin. Özellikle şöhret basamaklarını çıkanlar daha da dikkat etmeli.
Sefayı ise taklit ettiği Ramiz Dayı uyarsın
 DİKKAT ET  YEGEN, BU PİYASA SENİ HARCAR YEGEN.
Yazan Can İstanbullu

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder