26 Nisan 2011 Salı

ÖĞRETMEN, DOKTOR VE İMAM ÜÇGENİNDE SİGARA İÇMEK

Çocuklarınızın eğitiminden sorumlu olup onlara her anlamda örnek olmaya çalışan öğretmenin mi,
Sizin sağlığınızdan sorumlu ve her zaman sağlıklı olmanın kurallarını anlatan doktorun mu,
Cuma ve diğer namazlarda arkasında namaz kıldığınız, manevi olarak sizi yönlendiren ve ahlak anlamında emsal  teşkil eden imamın mı sigara içmesi daha tuhaftır ve acıdır?
Bunu birer örnekle açıklayalım.
Doktor hastasına sağlığının kötü olduğunu, ya biz boşa uğraşıyoruz sağlıklı olman zor az ömrün kaldı üzülme yak bir sigara ,
Öğretmen ünüversiteye hazırlanan ancak kapasitesi düşük olan öğrencisine, oğlum açıkça söyleyim senden bir şey olmaz, hadi yakalım bir sigara
İmam efendi babası vefat eden kişiye, evladım başın sağolsun her canlı ölümü tadacaktır, çare yok ölüme, bu arada evladım sen de yakarmısın bir sigara ?
Evet hangisi tuhaf ve acıdır?
Toplumda örnek ve sorumluluk anlamında önemli bu üç meslek grubu sigara içmesse sanırım sigara içme oranı minumuma inecektir.
Yazan Can İstanbullu

3 yorum:

 1. Eğiticinin git dediği yere git, gittiği yere gitme; doktorun iç dediğini iç, içtiğini içme; imamın yap dediğini yap, yaptığını yapma!
  ...
  ne demişler, imam ..surursa cemmat ..ıçar, geçmiş olsun...
  Taner

  YanıtlaSil
 2. Taner bey dediğin gibi şu anda sistem bu, bu meslek grubu ne yazık ki böyle.

  YanıtlaSil
 3. BU derece göz önünde olan insanların bu konuda duyarsız olmaları bir çok konuda da duyarsız olduklarının göstergesi. herkes her işi sallapati sallıyor gitsin.

  YanıtlaSil