23 Haziran 2011 Perşembe

HANIMIN ÇİFTLİĞİNDE ERKEK OLMAK

Hanımın Çiftliği filmini uzun bir solukla haftalarca izledik ve de sonlandı geçen hafta. Filmden çok etkilendik özellikle biz erkekler niye mi?
Zavallı, ezilen , hayatı zorluklar içinde geçiren   Güllü’nün hayatını izledik. Özellikle etrafındaki erkeklerin dünyasında  kadın olmak zordu Güllü için. Ailesi tarafından dövüldü, horlandı, evden atıldı, hatta  bir mal gibi alınıp satıldı. Mutlu bir yuva  tam kurdu derken her seferinde  hep yıkıldı.


Aile olarak dayanağı hiç olmadı. Anlayacağınız Hanımın Çiftliğinde tam bir mücadele kadını oldu. İnanılmaz şeyler yaptı.  Güllü zor olanı başardı kendisine aşık olan farklı kesimden  üç kocayı da gömüverdi alimallah. Güllü bunlarla da yetinmedi  abisini ve babasını da  dolaylı yollardan gömüverdi.  Neyseki oğlu hep kurtuldu. Kendisine bulaşmış olan Zaloğlunu da onca uğraşmasına karşın gömemedi. (Bizce Zaloğlu  verdiği sadakadan dolayı  yırttı diye düşünüyoruz). Bu arada da güzelim çiftlikte yandı. Kısacası  hep ezilen Güllü oldu.  Kadınlar çiçektir onları ezmeyelim
Yazan CAN İSTANBULLU

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder