16 Ağustos 2011 Salı

OMUZLARDA OLMAK HER ZAMAN İYİ DEĞİLDİR


Mehmet çok sevilirdi,  her zaman omuzlarda idi. O bir pop stardı zaten ne zaman yerdeydiki. Yaşam boyunca altında lüks arabalar, yanında sarışın hatunlar eğlence yerlerinden çıkmazdı. Çok tanınan şahsiyetti, insanlar devamlı yanında olur, methiyeler düzerdi ona. Gitmediği ülke kalmamıştı. Bol paralı ve şöhretli yaşamın merkezindeydi o. Böyle oluncada arkadaşı da çoktu.


Yalnızlığı bilmezdi devamlı birileri olurdu etrafında. İnsanlar konserde veya başka ortamlarda ona dokunmak için birbirleri ile yarışır, fotoğraf
çektirmek için saatlerce beklerlerdi. Dedik ya  O hep el üstündeydi, omuzlardaydı, bu günde omuzdaydı Mehmet, ancak  sadece üç beş kişinin. Yıllardır evinde hizmet eden ve bir çok kez azarlanan Cafer efendi ile bir an önce işimiz bitsede gitsek diye düşünen bir kaç arkadaşının omuzlarındaydı. Bu sefer alkış da yoktu bağırıp, çağıranlar da. Yalnızca imam efendinin okuduğu Kuran sesi yankılanıyordu o esnada. Bu arada hakkını verelim, birde arkada koşan  sadık köpeği vardı, belkide tek gözü yaşlı olan oydu aynı zamanda.
Gerçek dünyada samimi bir yaşam ortamında sağlıcakla kalın
Yazan Can İstanbullu

1 yorum:

  1. Oldukça düşündürücü bir yaklaşım..Dünya ya başka bir pencereden bakmamı sağladı desem..:)))
    Hayırlı akşamlar diliyorum...

    YanıtlaSil