22 Eylül 2011 Perşembe

BİR BAYANIN ARAÇ KULLANMASI NASILDIR?

Yazan Can İstanbullu
Eşinin kullandığı otomobili işi dolayısı ile kullanması gereken bayan  sabah evden çıkar ve arabaya biner.  Arabaya bindiğinde ufak tefek kağıt parçaları ve çöp bulan bayan eşine hayıflanarak bunları çöp poşetine koyar. Araçın içine sprey sıkar. Islak mendille vites kutusu, torpido yüzeyi ve direksiyonu titizlikle siler.
Daha sonra koltuğu kendine göre ayarlar, emniyet kemerini takar ve dikiz aynasını da kendine göre ayarlar. Sonrasında Fondöteni sürer, Göz makyajını yapar, Kirpiklerini rimel ile dolgunlaştırır, Kaşlarını kaş fırçası ile tarar, Yanaklarına allık dudağına ruj  sürer. Saçlarını tekrar tarar. Sürmeyi unuttuğu kremleri sürer tırnaklarını kontrol eder ve aracı çalıştırır. Aracı vitese geçirmek için debriyaja bastığında  topuklu ayakkabısının  problem olduğuna kanaat eder ve yedek ayakkabısını giyer. Emniyet kemerini tekrar takar  ve aracı çalıştırılır yola devam eder. Bundan sonraki süreçte makyaj olayı bitmiş olduğundan olsa gerek sol ve sağ hatta dikiz aynasına bakma ihtiyacı hiç duymaz. Araç kullanırken basılan kornaları, ya tacizden ya da başkasınadır diyerekten kesinlikle dikkate almaz. Kaza riski azalsın diye olsa gerek  ne sağa ne sola   yanaşmaz   ortadan ortadan yavaşça yol alır. Aracı çok fazla yıpratmak istemediğinden fazlada vites değiştirmeye gerek duymaz. Gidilecek yere geldiğinde park etmek için, kaldırıma yakın bulunan  insanları  rahatsız etmemek  düşüncesi ile  ile araç biraz yola doğru park edilir. 
Yukarıda yaşananlardan da  anlayacağınız üzre : Araç ilanlarında bayandandır lafını da küçümsemeyelim lütfen
Yazan CAN İSTANBULLU

1 yorum:

  1. Araba kullanan bayan arkadaşlarımın hiç birisi böyle olmasa da, biliyoruz ki bu yazıya uyan kişiler de var =) Anlatımınız çok hoş.

    YanıtlaSil