28 Ekim 2011 Cuma

TV ‘DE NELER İZLEDİK

TV ‘DE NELER İZLEDİK
Şehit haberleriyle eridik bittik, Deprem acısını yüreğimizde hissettik, Ortadoğudaki  değişimi anında gözledik, Alkollü magandaların sebep olduğu kazalara lanet ettik,  Kocaları tarafından öldürülen kadınlara vah ettik, Bilim adamlarının çocukça ben haklıyım tartışmalarıyla zihnimizi  mahvettik, Sanatçıların evlerini  görmemiş gibi ziyaret ettik, Kimle beraberlermiş çok merak ettik, Evlenme programlarında onu buna denkleştirdik,  Dizilerle  ahlakımızı çökerttik , Futbol maçlarıyla  deşarj oluverdik, Eğlence programlarıyla soytarılığı keşfettik,   

Yardım yapma bahanesiyle çoklarının  reklamına şahitlik ettik, Saçma sapan rekor  denemelerinde   ağzımızı açtık şaştık, Araba  yarışlarınında  nefesimizi tuttuk, Yatırım uzmanlarını dinleyip hayata yön verdik, Fallarla geleceği düşledik, Diyetisyenlerin sözleriyle  az yiyiverdik, Sağlık programlarıyla   kendimize çeki düzen verdik,  Dini programlarda  göz yaşı döküverdik. Daha neler yaptık neler yaptık.
Yazan Can İstanbullu

5 yorum:

 1. Kendimizi kandırdık durduk..Okumadan bildik sandık..Baktık ama göremedik...Uyumaya meyilli gönülleri yalan ninnileriyle dinlendirdik..! Üzüldük ama ders almadık...ağladık ama destek olamadık..! Hatalar yapıp durduk...

  Düzelir miyiz? Allahtan ümit kesilmez...

  Saygılar..

  YanıtlaSil
 2. PABUÇ
  İnşallah söyledikleriniz gibi toplumumuz düzelsin.
  Kolay gelsin
  Farklı bakış

  YanıtlaSil
 3. Tv dayalı bir yaşamla hayatımıza yön vermemiz hayatımızın en büyük hatası olur.Televizyon müptelası olmuş insanların bazı değerlerini kaybetmesi gayet doğaldır.Çünkü orada ne örfünden, ne adetinden, ne atalarımızdan birşeyler bulmak imkansızdır.Varsa varsa sefahet içerikli rezalet içerikli programlar.Tabi 1000 tane programdan 1 tane iyi bir program yapanlarda kendini bişey yapmışlardan saymamalı.1 tane iyi program izleyecez diye 1000 tane saçmalıkla alakadar olmak akla ters düşen bir durumdur.

  Önemli bir konuya güzel bir içerikle değinmişsiniz

  YanıtlaSil
 4. Sn Ebadal
  Çok haklısınız, ne yazık ki TV ler bizi etkisi altına almış durumda, üzüldüğümüz noktada negatif etki bırakıyor..Çok dikkat etmek gerekmekte..
  Farklı Bakış

  YanıtlaSil