14 Kasım 2011 Pazartesi

TEDBİR ALALIM DEDİK ŞAKA CİDDİ PARANOYAK OLDUK

Büyükşehirler başta olmak üzere hemen hemen her ilde  özel güvenliklerin koruduğu siteleri tercih etmeye başladık. Apartmanlarda  komşularla tanışıp başımıza dert almayalım nemelazım diyerekten kapımızı genelde kapalı tutup komşuluk ilişkilerini sıfıra indirdik.  Asansörlerde günaydın ve merhabayı zoraki söyler duruma geldik.
 Evden dışarı adım attığımızda cüzdanımızı arka cep yerine ön cepte taşımaya ve daha  az para  bulundurmaya başladık. Arabalarımızı  gece sarhoşun biri vurur yada çalınır endişesiyle   kasko yaptırdık. Araç içinde kesinlikle kapıları kilitleyip arabamızı güvenli olan yerlere park etmeye başladık. Özellikle Cuma namazlarına çalınmaya karşı önlem olarak eski  ayakkabı ile gitmeye başladık.  Başımıza bir bela gelmesin diye hepimiz silahlandık . Sözde güvenlik uğruna, mağazalara, alışveriş merkezlerine her köşe bucağa kamere yerleştirdik. 
Küfür  ve dayak yememek için mümkün olduğunca futbol maçlarına gitmedik. Gittiğimizde de bozuk paraları polisler toplamasın diye  ya sakladık yada yanımıza almamaya gayret ettik.   Sarhoşlardan ve serserilerden korunmak için geceleri sokağa çıkamadık.
Bayanlarımız  sarkıntılığa karşın dolmuş  ve  otobüslere çoğu zaman  binemedi.Yanlış anlaşılıp sapık muamalesi görmemek için küçük çoçukları ne sevebildik  ne de bir şeker verebildik. Etrafta birini dövseler, kurallara uymasalar görmemeye özen gösterdik. Bize haksızlık yapıldığında  başımıza bir şey  gelmesin diye sessiz kaldık .

Otobüs yolculuğunda yanımızda  oturandan  çekindiğimiz için saatlerce kulaklık takarak müzik dinlemek veya uyumak zorunda kaldık.  Havaalanlarında kontrol için kemerimize kadar çıkarttık. Özel bilgi ve şifrelerimizi  bir yere yazıp ele geçirirler diye ezberlemeya kalktık.  Sonuçta  öyle bir hale geldik ki her şeyden şüphelenmeye kimseye güvenmemeye başladık. Belkide yavaş yavaş paranoyak  olmaya başladık.
Allah sonumuzu hayır etsin diyerekten.
Yazan Can İstanbullu

2 yorum:

  1. Acaba kıyamet mi çok yakın ? :(

    YanıtlaSil
  2. GÖK-TÜRK
    Belkide kıyamet belirtilerindendir.
    FARKLI BAKIŞ

    YanıtlaSil