20 Mart 2012 Salı

ÇANAKKALE ŞEHİDLERİ BİZLERİ GÖRSELER NEDERLER?

Çanakkale şehidleri bizim için önemlidir. Onlar için de  Vatan  önemliydi. Zaten onun için canlarını seve seve ve korkusuzca feda etmediler mi? Peki biz şu an neredeyiz? Bu şehidlerimiz rahat yatıyorlarmı acaba? Hele torunlarının kendilerini ziyaretlerinin daha çok turistik manada olduğunu bilseler ne derler?

Çanakkale şehidleri niye kendilerini korkusuzca feda ettiler? Şu an Çanakkaleyi gezip görseler bu kadar kanın aktığı bu topraklarda her adım başı içkili mekanları görseler, Namusları için can verdikleri memleketin namus anlayışının çivisinin çıktığını görseler, düşman askerini yaralı halde olduğu için siperine teslim eden o anlayıştan, şu an komşusunun malına ve ırzına tecavüz edebilecek bir zihniyeti görseler , Vatan için savaş yıllarında bir lokma ekmeğinin dışında malını orduya bağışlayan bir ümmetin şu an devlet malını nasıl hortumlayabilirim diyen torunlarını görseler, Askere gitmek için yaşını büyük göstermeye çalışan bu şehidlerimiz şu an askerden kaçmak için neler yapmaya çalışan nesillerini görseler ne derler ?

Son yıllarda gençlik az da olsa bilinçlenmeye başladı. Çanakkale Şehidliğini ziyaret daha da artış gösterdi. İnşallah herkes oralara gitmeli, gitmek istemeli. Sırf hatırama bir iki fotoğraf koyabilecek anı olsun diye değil, ecdada olan borcunu öğrenmek için gitmeli. Şehidlerin kanının aktığı topraklara ayak basmadan bu toprakların bedelini anlayarak gitmeli. Ecdadımızın emanetlerine yakışan bir hayat tarzını yaşayarak gitmeli. Şehidlerimize Allah Rahmet Eylesin diyerek

Çanakkaleyi yaşayarak ziyaret etmenizi diliyorum.
YAZAN CAN İSTANBULLU

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder