13 Nisan 2012 Cuma

KAVGA VAR LAN!

Dün akşam Karabükspor’umuzun Ankarada oynadığı  Türkiye kupası  çeyrek final maçını izlemek için  Karabükten ve  çevre illerden  gelen ve de Ankarada bulunan Karabüksporlu taraftarlar stadın önünde bekleşiyorlardı. Özellikle bazı tipler dediğim gibi tipten belli olaraktan hal ve hareketleri ile farkediliyordu. Bence fıtratlarında çok kötülük olmadığını zannetdiğim bu grup , maça geliş şartları ve de psikolojilerinin gergin olmalarından kaynaklı olarak  her an sağa sola çatacak durumda idiler. Belkide bazıları kendilerini bu ortamlarda ıspat etme, vurma kırma tarzı ile  boşalma pisikolojisi içinde idiler.
Biz Karabüklü taraftarların bazısı köfte, bazısı tatlı,  bazısı da çekirdek yiyor  bir kısmı da ayak üstü sohbet ediyordu. O esnada kalabalığın önünden Bolu’lu bir taraftarın koşarak kaçtığını  vede bir Karabüklü taraftarın kovaladığını gördüm. Asıl bomba bundan sonra patladı. Yakınımdaki genç çocuklardan biri onları görünce KAVGA VAR LAN diye bağırdı. Yalan olmasın 30 saniye  gibi kısa bir süre içinde özellikle Karabükten gelen taraftarlar  hepsi aynı tarafa çocuğun peşine koştular.Tekme tokat dayak yedi gördüğüm kadarı ile çocuk. Hemen çevik kuvvet arkalarından koştu. Bir iki dakika içinde sürüyü toplayan çoban gibi çevik kuvvet taraftarı toplayıp getirdi. Yani üzülsem mi gülsem mi. Düşünsenize 60-70 kişisiniz her biriniz stad önünde başka işle meşgulsünüz, biri  KAVGA VAR LAN deyince çalışılmış bir hareket gibi herkes o an işini bırakıp koşabiliyor. Yani muazzam bir  ekip organize işi.Tebrik etmek mi lazım bilemedim!!!!.
Stadın içinde maç izlediğimiz anlarda ise  bizden daha ahlaklı Bolu spor taraftarına bayağı da yanımızda küfür edildi. İşin garibi geçen maçtan sonra bu küfürleri duyduğumda bana bile normal gibi gelmeye başladı. Yarın bir kaç maça daha gidersek bizde mi küfür edeceğiz diye de düşünüyorum ,tabiki Allah muhafaza. Hepimizin eşi, kızı ve anası var dimi. Neyse bu da bir anı olarak kaldı anlayacağınız. Siz siz olun kavga var deyince diğer tarafa koşun yani kaçın derim. Bu arada tek sevindirici olay ise maçı 1-0 aldık ve yarı finale çıktık.
Yazan Can İstanbullu

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder