23 Aralık 2012 Pazar

FENERBAHÇE-KARABÜKSPOR MAÇI EN BÜYÜK DERBİ MAÇI BENCE

Bazıları derler (özellikle Trabzonsporlu kardeşlerimiz) ya iki takım tutuyorsunuz, ya memleketin  Karabükü tut ya da Feneri. Onlar öyle söylerler ama, O kadar kolaydı sanki bu kararı vermek. Okula başlıyorsunuz dah küçük yaşlarda her yerde Fener, Gs,  Bjk var. Bizim gibi ufak yerler tabiki bir büyük takıma mail ediyoruz. Bizde babamız ismimizi Can Bartu' dan esimlenerek koymuş haliyle Fenerbahçeli olduk.

 Gün geldi Karabüksporumuz yıllar sonra Birinci lige çıktı. İşte o zaman sanki insanın ikinci çocuğu olmuş gibi sevgiyi bölüştürme çabasına giriyor. Biryanımız yıllardır tuttuğumuz FB biryanımız herşeyimiz Karabükspor(gurbette olanlar daha iyi anlar).. Yani bu süreçte her FB-KARABÜK maçı bizim için zor olmuştur tabiki duygusal olarak. Aslında bu sebepten izlemeyi genelde düşünmediğim maçlardan birisi oldu bu karmaşık derbi maçı..Dün de Karabüklü arkadaşlar seslendi abi maçı izleyelim beraber deyince serüven başladı.

Fenerbahçe -Karabükspor maçını izlerken her gole hem sevindik hem üzüldük. 
Bir yanda doğduğum  memleketimin küçük ama onurlu takımı,  bir yanda  yıllardır tuttuğumuz Fenerbahçemiz. İnanın izlerken zor oluyor. Acaba hangisini tutsak..Genel prensibim şayet  şampiyonluk için acil puan ihtiyacı varsa Fenerbahçe yensin, ligden düşme potasında ise Karabüküm yensin..
Ve biz maçı izlerken dedim ya her gole hem sevindik hem üzüldük. Karabüksporum mütevazi kimliği ile aslanlar gibi mücadele etti ve kendilerini Fenerbahçe seyircisine alkışlattı. Fenerbahçe  ise başta Aykut Kocaman ve seyirci yenilmesine karşın Karabükspora haklarını teslim  ettiler ve onurlu bir istifa..Dedim ya kafamız karıştı dün akşam, hem üzüntü hem buruk bir sevinç. Karabükspor yola devam inşallah..Fenerbahçem acil toparlan lütfen..
Saygılar
YAZAN CAN İSTANBULLU

3 yorum:

  1. selam dayi sene basinda karabukspor kadrosu cok kotu demistin ' ben sana dedim bu takim iyi yerlere gelir diye fenerbahceye gelince acilen aykut hocanin ve aziz baskanin gitmesi lazim kan degisikligi her zman iyidir selamlar ...

    YanıtlaSil
  2. selam dayi sene basinda karabukspor kadrosu cok kotu demistin ' ben sana dedim bu takim iyi yerlere gelir diye fenerbahceye gelince acilen aykut hocanin ve aziz baskanin gitmesi lazim kan degisikligi her zman iyidir selamlar ...

    YanıtlaSil
  3. Koraycığım kesinlikle haklısın.Sen Karabüke iyi demiştin..Tebrik ediyorum

    YanıtlaSil