8 Ocak 2013 Salı

NE SESİ! PARA SESİ, SU SESİ, KADIN SESİ, YA DA SUŞİ


 

Bazı seslere alışkanlığımızdan duymayız bile.Her gün kulaklarımız çok farklı şeyler duyar.
Çalar saat sesi ile  güne başlarsınız. Dışarıdan araç sesleri gelmeye başlar. Asansör butonundan gelen sesler. Yola çıkarsınız. Konuşma sesleri gelir. Korna  sesi   hakim olur. Bilgisayarınızı açarsınız açılış sesini dinlersiniz. Gün içerisinde telefon sesi devamlı gelen seslerin başındadır. Olur zaman zaman ambulansın sesi  gelir . Ezanı unutmayalım gün içerisinde ezan sesimizi dinleriz. Müzik sesini dinleriz restoranlarda.  
Topluluklarda konuşmaların uğultusunu daha baskın olarak dinlemeye devam ederiz. Bir arkadaşınız seslenir, bir diğeri yani o kadar çok ses gelir ki kulaklarınıza gün boyunca ama çoğunu farketmeyiz bile. Hani derler ya en güzel sesler  su sesi, para sesi, kadın sesi. Doğru diyebiliriz ama  aslında yazımızda olduğu gibi gerçek hayatımızdaki sesler başkadır.  Ama siz,  siz olun kadın sesini hiç yabana atmayın hanımınız seslendiğinde muhakkak hemen o sese kulak verin bizden söylemesi. Şusi nerden çıktı derseniz bu yemeği hiç bilmem zaten bilmediğimiz o kadar ses var ki. O seslere isim vermek için onu yazdım.
Saygılar
Yazan CAN İSTANBULLU

2 yorum:

  1. rahmetli barış mançonun bir şarkısı aklıma geldi senin bu konunu okuyunca. domates biber patlıcan, bir anda bütün dünyam karardı, bu sesle sokaklar yankılandı....
    taner

    YanıtlaSil
  2. Aslında Taner Bey biraz öyle farklı bir karışım istemiştim..Teşekkürler

    YanıtlaSil