12 Aralık 2010 Pazar

KARADENİZİN HIRÇIN UŞAKLARINA YAKIŞIR ŞAMPİYONLUK.

Fenerbahçeliyim, Karabükspor aşığıyım, ancak her zaman bir Trabzonspor sempatizanıyım. Çünkü enteresan bir bölgenin çok farklı bir yöre takımı Trabzonspor. İnsanları samimi, heyacanlı hatta hiperaktif derecede enerjiye sahip. Tuttukları takımları ile beraber yatıyorlar, beraber kalkıyorlar. Sevinçleri ve üzüntüleri fazlasıyla içten. Hatta bazen futbol herşey oluyor Trabzonda.
 Maç saati hayat duruyor. Bordo, mavi renkleri onların rüyasını süslüyor. Trabzonspor dünyanın nadir bölgesel takımlarından biri aynı zamanda, Hele şu aralar herşey yolunda Trabzonda. Zaten seyirci senelerdir istiyor şampiyonluğu, aslında hazırda bir anlamda. Yaşlısından gencine, esnafından, memuruna herkez fanatik boyutunda. İnsanlar burada bütün streslerini bu takımla atmak durumunda, hayat zor yaşam farklı Trabzonda. Futbol bambaşka, horon ve kolbastı her zaman maçlarda, coşkunun mesajını bu şekilde veriyorlar dünyaya.
Artık bu sene tüm Türkiye, karadenizin bu hırçın çocuklarının şampiyon olmasını bekliyor. Nasıl şu an İstanbul surlarını dövüyorsa Trabzonspor, kendine yakışan güce kavuşmalı Avrupayı da sallamalıdır bizce.
Başarılar Trabzonsporumuza..
Yazan Can İstanbullu

5 yorum:

 1. Can Bey...
  Ağzına sağlık. çok güzel olmuş. İnşallah iyi dileklerinde gerçek olur. Başarılı yazılarının devamı dileği ile...

  YanıtlaSil
 2. Teşekkürler Zübeyr Bey Kardeşim

  YanıtlaSil
 3. Merhabalar,

  Beni ayıplamayın ama, futboldan hiç anlamam, hiç te bana göre değil. Sadece Milli takımımızın maçları ile bir de, yabancı kulüplerle olan futbol müsabakalarının sonuçları ile ilgilenirim o kadar.

  Şimdi sizin paylaştığınız bu bloğunuza ne yazacağımı bilemedim, ben de futbol konusunda ancak kendimi anlatabildim.

  Sağlıcakla kalın.

  YanıtlaSil
 4. Recep Bey ilginiz için teşekkürler. Bende fanatik değilim. Ancak futbolu takip etmeye çalışıyorum. Saygılar

  YanıtlaSil
 5. Ben fanatıkler arasındayım sanırım. Trabzonspor hakkında cok seyler soyleyebılırım. ama tek kelıme ıle anlatamak gerekırse bizim için bir 'sevda'

  YanıtlaSil